SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: 886 649 502 lub 535 334 854
w godz. 17:00 – 09:00 690 075 555

Obsługa Prawna Firm

W tym krótkim newsie chciałbym zwrócić Państwa uwagę na nieuczciwe praktyki, jakie stosują zakłady ubezpieczeniowe względem swoich klientów.

Zakłady ubezpieczeniowe przy ubezpieczeniach majątkowych różnego rodzaju zachęcają klientów do rozszerzania pakietów ubezpieczeń i tym samym płacenia wysokich składek. Problem powstaje natomiast wtedy, gdy dojdzie do zdarzenia opisanego w umowie ubezpieczeniowej skutkującego odpowiedzialnością zakładu ubezpieczeń i obowiązkiem wypłaty uprawnionemu odpowiedniej kwoty pieniężnej.

Zakłady ubezpieczeń stosują różnego rodzaju sposoby mające na celu obniżenie należnej do wypłaty sumy ubezpieczenia.

Powszechnym jest zaniżanie wartości szkody, może one przybierać różne formy. I tak np. przy kradzieży czy uszkodzeniu samochodu jego wartość, czy też wartość niezbędna do usunięcia szkody, zostaje wyceniona na podstawie kalkulacji jak najbardziej korzystnej dla zakładu ubezpieczeń i zgoła inne niż wynika to ze stosownych tabel rocznikowych, czy wyliczeń niezależnych warsztatów. Natomiast przy uszkodzeniach ciała najczęściej zaniżany jest procent uszczerbku na zdrowiu.

Należy też zwrócić uwagę na sam moment wypłaty sumy ubezpieczenia. Często zakład ubezpieczeń niezwłocznie wypłaca zaniżoną wartość ubezpieczenia zobowiązując do podpisania dokumentu w którym klient stwierdza, że wypłacona mu suma zaspokaja jego roszczenia w całości, bądź po prostu licząc że ubezpieczony nie podejmie polemiki i nie będzie kwestionował wysokości wypłaty.

Wbrew potocznemu i pokutującemu mitowi pomoc prawnika w takich sprawach nie rodzi dużych kosztów, natomiast z całą pewnością przynosi wymierne korzyści.

Mając powyższe na uwadze zachęcam do korzystania z usług kancelarii adwokackiej Jarosława Woźniaka która specjalizuje się między innymi w dochodzeniu należności względem zakładów ubezpieczeniowych.

Write a comment:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

© 2005 - 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone Adwokat Jarosław Woźniak: Kancelaria Adwokacka,
Gniezno ul. Tumska 14/3 oraz Września
Zasady Poufności  | Nota Prawna   | Klauzula Informacyjna  

ZNAJDŹ NAS NA:

Strony www: OpenArt Studio

Online Shopping in BangladeshCheap Hotels in Bangladesh